צילום לחתונותכיום יש בשוק מגוון רחב של מצלמות וסוגי צילום שונים, אשר מאפשרים לנו להגיע לרמות שונות של צילום ולתוצאות איכותיות של תמונות. אחד מסוגי הצילום הוא צילוםDSLR   והוא מתייחס בעצם לסוג המצלמה – מצלמת רפלקס. מצלמות אלה מזכירות בצורתן את המצלמות הישנות יותר, כיוון שהן גדולות יחסית ולא קומפקטיות וקטנות כמו המצלמות החדשות כיום. למרות גודלן, יש להן תכונות אשר מאפשרות לכל צלם להשיג תוצאות איכותיות מאוד, ללא ידע מקדים או ניסיון. למרות שיש להן תפריט בעל אפשרויות צילום רבות, תפעולן הוא פשוט גם ללא שימוש בשלל הפונקציות המורכבות.

מצלמות רפלקס – מה שונה בהן?

  • ראשית, מצלמת רפלקס מאפשרת למצלם לבחור אפשרות של צילום ידני לחלוטין. אפשרות זו מתאימה, כמובן, לצלמים מיומנים, אך עצם קיומה מאפשר הפקת תוצאות איכותיות מאוד בצילום.
  • במצלמות אלה קיימת אפשרות של החלפת עדשה. היתרון בכך הוא כמובן האפשרות להשיג מגוון רחב של זוויות ושל עומקים.
  • החיישן הוא החלק במצלמה אשר מתרגם את האור לתמונה, באמצעות הפיכתו לאותו דיגיטליים. במצלמות קומפקטיות וגם במצלמת דמויות SLR, החיישן הוא קטן מאוד, כך שהן לא מסוגלות להפיק תוצאות טובות במצבים שאינם אידיאליים (כמו מעט אור או הרבה תנועה). צילום DSLR מתאפיין בחיישן איכותי במיוחד, המסוגל להתמודד עם תנאים מורכבים יותר לצילום.
  • תגובות מהירות והסתגלות קלה – מצלמות רפלקס מסוגלות להתמקד בזריזות רבה, גם כשמדובר בשינויים מהירים של המיקום. בזכות זה, היא מושלמת עבור צילום מהיר וספונטני (בתנאי שאין צורך בהחלפת עדשה פתאומית).

אם כן, מצלמות רפלקס המאפשרות צילום DSLR הן איכותיות ומאפשרות גמישות רבה יותר בצילום לעומת מצלמות אחרות. תכונות אלה הופכות אותן גם למתאימות עבור צילומי וידאו, ולא רק סטילס. כאשר משתמשים בהן לצילום וידאו, פעולת המיקוד הופכת לאיטית יותר, ויש צורך במיקוד ידני, אך מלבד זאת היא מאפשרת צילום וידאו חלק ומקצועי. הודות לגודלה הקטן (ביחס למצלמות וידאו) ולעדשה הייחודית שלה, היא מאפשרת צילום מזוויות רבות ושונות, ויצירת סרט מעניין ובאיכות גבוהה.

צילום DSLR יכול להתאים לכל משתמש, החל מהצלם המיומן ביותר ועד צלמים מתחילים המעוניינים בתוצאות איכותיות ומהירות. מחירן אמנם גבוה יחסית, אך הן מאפשרות לנו ליצור סרטים ותמונות איכותיים ומרשימים במיוחד, כך שהן בהחלט שוות את ההשקעה הראשונית. באמצעות אפשרות צילום זו, יצירת סרטי וידאו היא קלה ונוחה הרבה יותר, ומאפשרת צילום סרטים באיכות גבוהה ובזוויות חדשות ומקוריות.