כמעט כל זוג שתשאלו אותו מדוע הוא בחר לערוך את האירוע בחורף, ישתמש באחת מ 2 הסיבות הבאות:

  1. לא רצינו לחכות שנה שלמה כדי להתחתן בקיץ.
  2. עלות החתונה בחורף נמוכה יותר מאשר בכל עונה אחרת.

מובן שיכולות להיות סיבות אחרות כמו העדפת מזג אוויר קר על חם או כי פשוט אין לזוג אופציה להתחתן בקיץ בגלל לו"ז שלא קשור לתקציב, אבל אין ספק שרוב המתחתנים בחורף עושים זאת כי מדובר במחיר זול יותר מאשר אירוע בקיץ, והכוונה היא לא רק באשר למחירים המוצעים בגני אירועים בשרון או במרכז, אלא גם הספקים מציעים מחירים נמוכים יותר. ידעתם שעלות התקליטן יכול להיות נמוכה יותר ב 1000 ₪ בחודשי החורף? ובכל זאת כאשר אתם מתכננים חתונה חורפית, ומחפשים אולם או גן אירועים למטרה זו, כדאי מאוד לקחת את הדברים הבאים בחשבון.

קירוי ראוי – לכל גן אירועים יש אוהל שלמעשה יוצר קירוי על שטח מסוים בגן. אבל הבעיה היא שלא בכל מקום הוא אפקטיבי. ישנם אוהלים עם פתחים גדולים מידי ועם איטום כושל כך שאומנם האורחים יהיו מוגנים ב 100 אחוז מהגשם, אבל לא מהקור והרוח. לכן כדאי לבדוק עד כמה אטום האוהל מפני פגעי מזג האוויר.

קבלת פנים – בחורף, גם אם לא יורד גשם, קבלת הפנים בגני אירועים תתבצע בתוך האולם או בתוך אוהל מקורה. יחד עם זאת, חשוב לוודא שאכן מדובר באזור רחב ולא אזור שיגרום לאורחים שלכם להרגיש כאילו הם מנווטים בין בסטות בשוק.

חופה –  זוגות רבים לא מסתפקים בחופה רגילה אלא רוצים אותה מקושטת. כמו הם רוצים לעשות שימוש בפירוטכניקה. במקרה שלא יורד גשם, וכאשר הקור לא חודר לעצמות, אפשר לערוך אותה בחוץ. אבל במקרה והיה צורך לערוך אותה בפנים, לא בכל מקום יהיה אפשר להשתמש בפירוטכניקה. חשוב להבין את המגבלות והחוקים של כל גן. אחרת יכול להיות שייווצר מצב בו הזמנתם זיקוקים, אבל לא השתמשתם בהם בגלל שהחופה הייתה בפנים. חשוב לדבר על החוקים והמגבלות כבר בפגישה הראשונה עם נציגי האולם על מנת שלא לבזבז סתם כסף על אטרקציות.