חוגגים אירוע ברית מילה? הזמנתם משפחה וחברים? מתלבטים האם להשקיע ולהזמין צילום ברית מקצועי הכולל צילום תמונות וצילום וידאו? בהמשך נפרט האם יש צורך בצילום ברית מלא.

צילום ברית בצהריים

אירוע ברית מתקיים שמונה ימים לאחר הולדת התינוק, קח מצווה אותנו התורה לעשות ברית מילה שהיא למעשה ברית בנינו לבין הבורא, מדובר על טקס יהודי ויחודי לאחר מספק ימים מהולדת הרך הנולד, כאשר מדובר באירוע ברית מילה אז חייב לקיים אותו לפני השקיעה ולכן מדובר על אירועי צהריים, באירוע צהריים שכזה מתקיים אירוע קצת שונה מאירוע ערב ולכן צלם לברית עובד פחות, באירוע ערב כולם מגיעים מוכנים לערב שלם ולכן גם האירוע יותר מושקע ולא קצר יותר כמו אירוע בשעות הצהריים המוקדמות, באירוע צהריים ניתן לראות שיש אפשרות לחסוך בעלויות צילום הברית לכן באירוע שכזה אין ממש צורך בהזמנת צלם וידאו לברית רק אולי אם מדובר על אירוע ברית בערב שבו יש ריקודים ויש יותר מה לצלם בוידאו.

לכן אם אתם חוגגים אירוע ברית בשעות הצהריים תדעו שאין ממש צורך לצלם וידאו מאחר והאירוע הוא קצר יותר ודורש פחות עבודת צילום מצלם הברית ולכן אתם יכולים לחסוך בעלויות הצילום של האירוע שמתקיים שעות אלו שלפני השקיעה.

צילום ברית ערב

כאשר מדובר על אירוע ערב הכל הופך שונה, באירוע ערב ניתן לראות צורך גבוה לצילום וידאו על ידי כך ובהתאם לזאת ניתן לראות שיש צורך יותר בעבודת צלם לברית מאחר והוא מתמודד עם יותר זמן באירוע, לפיכך ובהתאם לזאת חשיבות הוידאו גבוה יותר ויש צורך לצלם וידאו את הריקודים שבאירוע בשונה מאירוע צהריים שבו אין ריקודים ומדובר על אירוע קטן יותר.

באירוע כזה נוהגים אנשים להזמין צילום ברית מקצועי ולא מתפשרים על איכות הצילום ולא מוותרים על וידאו בשונה מאירוע בשעות אחרות, אנשים מגיעים לאירועים אלו ויושבים בשולחנות שהאולם מעמיד לרשותם, על ידי כך ובהתאם לזאת ניתן לראות באירועי ערב שבו בדרך כלל מגישים מנה ראשונה ומנה שנייה ולא כמו באירועים אחרים בשעות מוקדמות שלרוב מדובר על מנה אחת בלבד ולא שניים.

לסיכום, כאשר אתם חוגגים אירוע ויש לכם תקציב כלשהוא חשוב שתבינו את ההבדלים בין עריכת אירוע ברית מילה בצהריים לבין עריכת אירוע ברית בערב.

באירוע צהריים ניתן להבין שמדובר על אירוע ברית מילה הכולל מוהל וחיתוך, באירוע בערב מדובר על אירוע מסיבת ברית מילה לאחר חיתוך המילה של הרך הנולד, ולכן באירוע ערב כמו בכל אירוע שכזה הוא דורש מבעלי השמחה יותר השקעה גם בבניית האירוע (תקליטן, צילום מקצועי, ועוד…) ובנוסף הוצאה כספית גדולה יותר מאחר ויש הרבה יותר הוצאות ומחיר האולם מתייקר כמובן באירועים אל תוך הלילה, חשוב שתבחרו אולם אירועים הכולל חנייה מסודרת לאורחים, ואת הצילום לברית תבחרו על פי דרישותכם, בין אם מדובר על צלם לברית שיעשה את הוידאו בנוסף לצלם תמונות רגיל ובין אם לא.